NA REKLAMY NEBERU ZŘETEL!!

5ive: Učili se od Spice Girls

17. července 2009 v 12:57 | (c) Brige |  5ive articles

Před třemi lety si Bob a Chris Herbertovi, kteří provozovali malou bezvýznamnou hudební agenturu v Surrey, dali oznámení do novin. Hledali talent pro sestavení nové, výhradně dívčí skupiny. Doufali,že by projekt mohl být stejně úspěšný, jako v té době hitparádám krajilící klučíčí skupina Také That. A tak se po nekonečné řadě konkurzů zrodili Spice Girls.


Teoreticky by se tedy tento tým, skladající se z otce a dyna, dal považovat za nejúspěnější agenturu v oblasti britské populární hudby, jenže pro Herbertovi dopadlo všechno jinak: sotvaže svou novou dívčí skupinu shromáždili ve třípokojovém půldomku a nahustioi do ní pěveckou a taneční výuku v množstvím, odpovídající tak jednomu roku, prohlásily Spice Girls, že už toho mají dost a našli si jiný managmant-Simona Fullera. To ostatní co bylo,jak říkalí, je už pouze historie.

Co zbylo oběma Herbertům a jejich firmě Safe Managment, než to zkoušet stále dál.."když jsme přišli o Spice Girls, chtěli jsme dokázat, že naše spojení s nima, nebyla jen náhoda" prohlašuje (tehdy) 26letý Chris."A taky přišel čas pro něco nového..nevidím žádnej důvod, proč bychom nemohli stvořit novej pop-fenomén" Ted se tedy vracejí na scénu s Five, skupinou, jak doufají, bude klukovským ekvivalentem Spice Girls.

"Rozhodli jsme se vytvořit skupinu s klukama, jaky doopravdy jsou. V Anglii nenajdete kluka, kterje by se choval tak, jako někteří členové těch dosavadních skupin. To pochopitelně dráždí normální kluky, který maj rádi sex a pivo- nedovedou si to vysvětlit jinak, než že jsou to všechno buzíci. No a my jsme se rozhodli udělat skupinu, která by, tak jako Spice Girls, oslovovala smíšené publikum" říká Chris.

Víc jak 2000 doufajících odpovědělo na Herbertovu výzvu " Spice Boys Wanted"(čili Hledající se Spice Boys).Nakonec bylo vybráno pět ucházejícich lidi: Jason Brown(tehdy 21), který už dříve se zkoušel prorazit jako solista, Scott Robinson(tehdy 17), který by jako z oka vypadl "Baby Spice" Emme Bunton, Richard Neville(rovněž 17) který byl členem National Youth Theatre, Sean Conlon(tehdy 16, byl pod věkovou hranicí ale uchvátil hlasem že ho vybrali),vítez soutěže "mladý skladatel roku" , kterou soudcoval Elton John a Andrew Lloyd Weber, a konečně Richard Abidin Breen(také 17) který navštevoval Italia Conti Stage School.

Na celém tvurčím procesu se dále podílí producent Simon Cowell, jehož kariéru zdobí víc jak 80 hoti v TOP40 a skladatelé Denniz Pop a Herbie Crihlow, kteří si udělali jméno tím , že skaldali hity pro Ace of Base a Backstreet Boys.Chris a Bob věří, že pomocí tohoto týmu budou moci chrlit "jeden flák za druhým" a zahladit tak citelné ztráty který utrpěli se Spice Girls- zvlášť, pokud se jim jejich nynější chráněnci dokáží vyrovnat.

"nemohli by sme se do toho pouštet , pokud bychom tomu sami neveřili" tvrdí Robinson "Chris s Bobem nám dali šanci, akdo by je chtěl podrazit? Kdo se jednou spálí , příšte si dá pozor" "Oni dobře vědí co dělají" dodavá Neville. "Vědí jak dosáhnout toho, aby lidi táhli za jeden provaz. Když strčili do jednoho baráku nás, co jsme se dřív navzájem neznali, dali nám možnost, abychom odstranili to, co jednomu na druhém vadí, dřív než začne tvrdá práce" řekl Neville.

"Při konkurzech jsem nehledal určité typy" říká Chris, kteří připouští, že nyní mají s Bobem projekt v takovém stavu, že by mohli složit ruce do klina a doufat ve štastnou budoucnost."sestavili jsme formulku, vzorec a dali jsme mu pevné základy. Ted už záleží jen na klucích aby uspěli, aby do toho dali svoji duši…" uzavřel Bob.

Kopírujte pouze se zdrojem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama