NA REKLAMY NEBERU ZŘETEL!!

5ive biografie

8. července 2009 v 12:15 | © Brige
5ive (nebo později známý jak Five byla britská hudební skupina, jejiž požadavek byl dobít světovou popovou scénu jinak než obyčejná popová skupina. Dali se dohromady již v roce 1997 a složil je tým který před tím složil skupinu Spice girl .Těšili se zaslouženého celosvětového úspěchu ale především ve Velké Británii, v Evropě, Rusku, Japonsku , Brazílii, Izraeli a v Australii Skončili 27 zaří 2001, když se prodalo 20 milionů desek "Kingsize "

Členové: Scott Robinson, Ritchie Neville, Jason "j" Brown, Richard "abs" Breen, a Sean Conlon


5ive:Debut

v roce 1997 byla v novinách "The Stage" uveřejněna výzva která hledala mladé mužské zpěváky a tanečníky pro konkurt do nové chlapecké skupiny.Bob a Chris Herbertovi , dva muži kteří dali dohromady Spice Girls, se rozhodli že je na čase dát světu nový směr.a tím se stali "Five" . Přes 3 000 nadějných kluků kteří byli vyzkoušeni, postoupilo pouze 14 a nakonec jich zbylo pět. Posledních pět kluků kteří zbyli byly: Jason Brown, Richard Neville, Scott Robinson, Sean Conlon a Richard Breen.Těhle pět kluků podepsalo smlouvu s MBG/RCA na vydání alba.

V listopadu 1997 skupina vydala svůj první velký hit ve Velké Británii s názvem "Slamk du (da funk) " který se prosadil až do Top 10. Píseň byla v roce 1998 vydána i v Americe, ale i přesto že byla vybrána jako ústřední melodie NBA, jeji úspěch byl malý.

V roce 1998 vydali kluci další, tentokrát mezinárodně úspěšný hit " When the light go out" která v Americe dokonce dosáhl na zlaté pozice.Pro tento klip byli natočeny dvě verze , pro ameriku a anglii. Five se vydali na osmidenní cestu pro podporu jejich nastávajícímu albu, objevili se například na speciáním koncertu pro televizní kanál Disney s irskou dívčí skupinou B * Witched a občas vystoupili v New Yourku ns Times Square a na TRL. Debutové album "5ive" se dostalo až na # 27 v USA a trumfl tak veškeré pozice v jinych zemích včetně VB."Its the things you do" byl do hitparád nasazen později v roce 1998 v USA.Pouze pro vlažné přijetí. Poté co skupina odstartovala tour s americkou skupinou N¨Sync, odjeli zpátky do Anglie kvůli vyčerpání, aby si zde odpočinuli a vydali jejich druhé album.V roce 1998 byli taky vydané hity "Everybody Get up" "Got the Feelin" a "Until the time is trough" se kterýma Five dosahovali vrcholů ve světových hitparádách a vypukla nová mánie s názvem " Five"

Invincible: nové tisíciletí

V srpnu 1999 první hit z jejich druhého alba "Invincible", přitažlivá taneční písnička "If ya gettin down" byla vypuštena a hned se stala celosvětovým hitem nejenom v rodne zemi, kde avšak byla zastavena těsně před prvním místem Ricky Martinem.V řijnu 1999 byla vypuštena do světa hitovka "Keep on Movin " která se stala hitem # 1 a stala se okamžite číslem jedna ,

V březnu 2000 byl do světa vypušten hit "Dont wanna let you go" a stal sejejich nejrpodávanějším hitem který kdy doposud měli.3. března 2000 se u zahájení cen Brit¨s Adwards vystoupili společně s rockovýma legendama Queen a předělali hit "We Will Rock You"(pro který pak vznikl klip v červenci 2000 v Velké británii).Tento hit jim vynesl první britské ocenění " Best Pop Act". 5ive poté vyrazili na svoje první světové turné , které pojmenovali po svém druhém albu "Invincible Tour" ,která bylo od ledna do května 2000 a procestovali země jako byla Velká Británie, Evropa, Rusko, Austrálie a (bez člena Ritchieho, který onemocněl neštovicema a musel být letecky převezen zpět do Anglie) i jižní Amerika. poté co se vrátili z turné , skupina odehrála několik význammných koncertů ve Velké Británii včetně slavné Party in the Park a spustili re-výtisk jejich alba "Invincible" který zahrnoval remixované verze pár písní a pět živých stop od jejich cesty a bonusovou skladbu "Dont Fight It Baby" ( tento hit byl oprávněn vydat v červenci 2000 v USA, ale jejich nahrávací společnost Arista Record, to schválně natahovala dokud platnost nevypršela). Five se nevyhli ani problímum s jejich asijskou nahrávací společností kvuli které následně museli zrušit jejich cestu po asii. Pro kluky to byla těžká rána a aby vyhnali trpkost ze sebe, zavřeli se opět do studia a začli psát nové písničky pro další album. Během roku ješte vyhrávali ceny nejen ve Velké Británii ale i v Evropě a v prosinci 2000 sklidili úspěch se svým menším turném po jejich domovské zemi.

V lednu 2001 Five zazpívali na jedno z největších festivalu na zemi v "Rock in Rio" v Riu de Janeiru a " Caracas" k obecenstvu které činilo nejméně půl milionu lidí.

Kingsize : konec éry

V květnu 2001, po mnoha měsících tvůrčího psaní a "vyvíjení vlastního osobitého zvuku" - Kingsize byl dokončen.Začli proto natáčet videoklip k písni "Lets Dance" pouze se čtyřmi členy, Sean onemocněl infekční mononukleozou , a proto byl v klipu nahrazen lepenkovou podobiznou. Na celém světe poté začli lítat pomluvy, že Sean skupinu ve skutečnosti opustil.Avšak tyhle pomluvy byli rychle vyvráceny. Po pár týdnech přišla další tvrdá rána protože skupinu na pár týdnu musel opustit Scott, protože jeho snoubenka Kerry Oaker měla potíže s těhotenstvím a hrozil předčasný porod. Kerry opravdu porodila předčasně a Scottuv první syn, Brennan Rhys, se narodil 11. července 2001 o témeř pět týdnu předčasně.Zbývající členové, J, Abs a Ritch pokračovali težce pro podporu jejich třetího alba a hitu "Lets Dance"Pohromy neskočili a během vystoupení v Belgii v červenci 2001 si Ritch ošklivě roztrhl šlachy v levé noze, vzdal se podpory ala a několikrat vybídnul skupinu aby se sešla a zamyslela se nad jejich možnosti a budoucností.Klip k Lets Dance byl vypušten uprostřed srpna 2001 a hned se stal terčem nějakého zpěváka že mu Five ukradli námět k jeho písničce která byla vydana o den později.
Po měsíci vážných schůzek s vedením , Five došli k rozhodnutí že to budou nazývat "ten den" a oznámili rozpad skupiny v přímém přenosu na MTV Select. Stalo se tak 27. září 2001. Tím dnem skončili Five. O den později, 28. září 2001, se Scott Robinson oženil se svojí dlouholetou přítelkyní Kerry Oaker, o což se kluci samožřejmě postarali.

V listopadu 2001 byl vydány ješte hity "Closer to me", který byl takový souhrn unikátních klipů ze života skupiny a kreslený video "Rock the party"

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama